100$ = 65.000 Franków ruandyjskich (FRR)

 

W szkole przebywa ok.130 dzieci.

Zapotrzebowanie na podstawowe produkty spożywcze wynosi:

 

Ryż (100kg.) kosztuje 25.000 FRR = 38,5$ = ok.155 PLN

Miesięczne zapotrzebowanie na ryż dla szkoły to 400kg. = 620 PLN

 

Ubugari (mąka kukurydziana - 100kg.) kosztuje 32.000 FRR = 50$ = ok. 200 PLN

Miesięczne zapotrzebowanie na makę dla szkoły to 400kg. = ok. 800 PLN

 

 

Czerwona fasola (100kg.) kosztuje 39.000 FRR = 60$ = ok. 240 PLN

Miesięczne zapotrzebowanie na fasolę dla szkoły to 600kg. = ok. 1.440 PLN

 

Wymienione artykuły stanowią miesięczną podstawę wyżywienia dla szkoły (dwa posiłki dziennie)

Kwota ok. 2.860 PLN wystarcza na minimalne miesięczne wyżywienie 130 dzieci

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com